Zastosowanie urządzeń do fali uderzeniowej

Poszerz swoją wiedzę o fali uderzeniowej.

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga wyleczyć schorzenia różnego typu. Kiedy jest używana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie stosowana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest szeroko używana w kosmetologii, ortopedii, rehabilitacji, medycynie sportowej, a także wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się dużą efektywnością w walce z rozmaitymi schorzeniami. Współczesne urządzenia do fali uderzeniowej nadzwyczaj precyzyjnie aplikują impulsy, dzięki czemu terapia przynosi wyjątkowo dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w przypadku chorób powiązanych z narządami ruchu, jak tzw. łokieć tenisisty, bóle nadgarstka, bóle w okolicy bioder czy kolano skoczka. Urządzenie do fali uderzeniowej może być stosowane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez kosmetologów oraz rehabilitantów.

Aparat do fali uderzeniowej – wysoka skuteczność

Dostępne na rynku urządzenia stosujące falę uderzeniową są wyposażone w dwa odrębne kanały oraz aplikatory, co umożliwia prowadzenie leczenia u dwóch pacjentów w tym samym czasie. Współczesny sprzęt wysyła falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie stymulują błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co pozwala na zredukowanie sygnałów bólowych u pacjentów cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest efektywna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]