Wybielanie zębów – w domu czy u stomatologa?

Lśniące i perłowe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety wiele czynników zewnętrznych niszczy nasze szkliwo i powoduje, że staje się ono żółte. Nie zawsze domowe środki wybielające działają efektywnie. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – jak uzyskać długotrwałe rezultaty?

Czyszczenie jamy ustnej po każdym posiłku pomaga utrzymać zdrowe szkliwo, ale nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (lakiery, pasty, woski), nie zawsze są bezpieczne dla zębów i dziąseł. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia zauważalne efekty już po 3 zabiegach. Wybielanie tą metodą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Wstępnym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. Następnie za pomocą specjalistycznego szablonu ustala się barwę zębów przed wybielaniem. Po wykonaniu początkowych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Ważne jest także precyzyjne dobranie odczynu żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba usuwając nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 14 tonów, rezultaty są zatem spektakularne i utrzymują się do trzech lat. Po zabiegu należy wystrzegać się czerwonego wina, czarnej kawy przez co najmniej kilka dni. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.