Metoda femtolasik, lasik i zabieg trans PRK – o laserowej korekcie wzroku

Korekta laserowa wzroku Kraków - poszerz swoje wiadomości!

Praca w różnorodnych zawodach, wygoda na co dzień oraz możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to zaledwie kilka z powodów, które przekonują nas do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnimi czasy stale wzrasta, na co wpływ ma na pewno bardzo małe niebezpieczeństwo ewentualnych komplikacji oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia). Za decyzją o wykonaniu zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Wiele badań udowadnia wszak, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w znacznie poważniejsze komplikacje, bowiem stanowią czwarty (tuż po jaskrze, zwyrodnieniu plamki oraz zaćmie) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością walczy co trzeci Europejczyk.

Korekta laserowa wzroku – na czym polega?

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje możliwość formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez wymodelowanie rogówki w jej środku można osiągnąć fenomenalne efekty. Redukując jej obwód i unosząc środek, można natomiast usunąć problem dalekowzroczności. W tej chwili najpopularniejszym typem lasera używanego podczas zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie pulsy podczerwieni. Pozwala to na dokonanie dokładnego modelowania, a zarazem redukuje niebezpieczeństwo uszkodzenia innych części rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad widzenia przemawia mnóstwo czynników. Istotne to przede wszystkim niska inwazyjność, efektywność, dokładność, a także prawie nie istniejące ryzyko powikłań. Należy wspomnieć też o tym, że zabieg nie musi być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Korekta laserowa wzroku – lekarz odmówić wykonania zabiegu

Zanim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, trzeba zdać sobie sprawę z tego, iż w poniektórych przypadkach lekarz nie podejmie się jego przeprowadzenia. Wśród najpoważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy w szczególności posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne, wiek poniżej 21 roku życia, ciążę i karmienie piersią czy choroby oczu takie jak zaćma.

Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]