Cierpisz na zaćmę lub astygmatyzm? Szukaj pomocy w klinice okulistycznej

Kliknij tutaj, jeżeli potrzebujesz szczegółowych informacji o Voigt Medica.

Dobry wzrok zapewnia pełny komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga wyeliminować problematyczne i częstokroć niebezpieczne dla zdrowia choroby oczu. Kto może zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wad wzroku – metoda mało inwazyjna i bezpieczna

Do niedawna korygowanie wad wzroku ograniczało się do zakładania soczewek kontaktowych bądź okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekty umożliwiające leczenie krótkowzroczności, presbiopii, dalekowzroczności, jak również wielu innych schorzeń. Nadzwyczaj rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku znamionująca się wysoką skutecznością. Laserowa korekcja wad wzroku jest mało inwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent błyskawicznie wraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której pracuje biegły zespół, specjalizujący się w innowacyjnych metodach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, wybierze stosowną procedurę leczenia oraz wyeliminuje wadę wzroku. Lekarze pracujący w klinice okulistycznej korzystają z najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego, więc są w stanie rozpoznać nawet rzadko spotykane dolegliwości oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne podejmują się również leczeniem innych chorób, np. stożka rogówki. Nowoczesne metody jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy formowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided. Oprócz tego okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest metodą niezbędną w diagnozowaniu jaskry, stanów zapalnych oraz innych groźnych schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się również mapy rogówki – jest to nieodzowne przed zabiegami laserowymi, np. operacją katarakty. Korekta wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się również innymi problemami, np. ciałem obcym w oku czy pozbyciem się kaszaków.

Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]