magnetoterapia urządzenia, aparaty do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii – szybsza regeneracja tkanek i ulga w bólu

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się różne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia poprawia również krążenie, pomaga w stanach zapalnych, zmniejsza ilość wolnych rodników i likwiduje obrzęki.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które następnie jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to istotny element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na znaczne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zazwyczaj jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy również modele przenośne, bardzo dobrze nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]