Usuwanie wirusów z WordPressa – jak pracują specjaliści?

Na http://tinyurl.com/ydyd84gp zlecisz usuwanie malware WordPress.

WordPress okazał się w mijających latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, iż ilość witryn i sklepów tworzonych z jego użyciem szacuje się aktualnie na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony wykonane na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania witryny złośliwym oprogramowaniem, niezbędne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Treści na stronieinternetowej zostały zmienione bez Twojej wiedzy? Ze witryny wysyłana jest niechciana poczta? Na witrynie znalazłeś linki do obcych Ci portali? A może nie możesz się zalogować? To tylko kilka z potencjalnych objawów wskazujących na zainfekowaną stronę. W takich sytuacjach wymagane jest błyskawiczna reakcja, żeby zidentyfikować powód infekcji i przywrócić witrynę internetową do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa często przekracza umiejętności osób, które każdego dnia parają się tylko tworzeniem sklepów oraz stron na tym CMS-ie, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania albo po atakach hakerskich należy zlecić zawodowcom od tego typu zadań.

Jak przebiega usuwanie malware ze strony www?

Spece zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich działań naprawczych przeprowadzają gruntowne sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Weryfikują kod zastosowanych na stronie szablonów i wtyczek, a także pliki wp-config oraz htaccess. W trakcie naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, obniżające niebezpieczeństwo dalszych infekcji. Jeżeli trwające dłuższy okres czasu zawirusowanie mogło spowodować dodanie strony do wykazu zagrożeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a eksperci podejmują także niezbędne kroki w celu skreślenia jej z takich katalogów. Cykliczne aktualizowanie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek jest niezmiernie ważne, ponieważ likwidacja wszystkich efektów infekcji nie gwarantuje, iż analogiczny przypadek nie przydarzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]