Co warto wiedzieć o pozycjonowaniu?

Pozycjonowanie sklepu internetowego - dalsze informacje o tej usłudze

Pozycjonowanie stron to wiele działań mających na celu zwiększenie obecności stron w bezpłatnych (innymi słowy w organicznych wynikach prezentowanych w wyszukiwarce. Im wyższą pozycję zajmie strona w SERP, tym więcej odwiedzin na witrynie, co ostatecznie powinno skutkować zwiększeniem przychodów firmy. Kolejnym plusem tego działania jest poprawa rozpoznawalności usługi, produktu lub samego brandu.

Google klasyfikuje wszystkie strony www pod kątem około dwustu najrozmaitszych faktorów. Wynik tej diagnozy przesądza o tym, na której pozycji strona albo jej podstrona wyświetli się internaucie w wynikach wyszukiwania na konkretne słowo kluczowe. Za niezmiernie ważne czynniki rankingowe profesjonaliści do spraw SEO uznają m.in. PageSpeed, linkowanie (wewnętrzne oraz zewnętrzne), jak również jakość contentu.

Wstukując w przeglądarkę Google jakąś frazę, użytkownik dostaje wykaz stron, których treść została uznana za najdokładniejszą odpowiedź na szukane zapytanie. Jakie adresy pojawią się w SERP najwyżej? Głównie te, których treść jest odpowiednio wypełniona poprawnymi słowami kluczowymi. a zarazem unikalna. Na pozycje nie bez wpływu jest również poprawnie zoptymalizowany kod HTML, szybkość ładowania się strony (zarówno w wersji na mobile, jak i desktopowej), jak również liczba stron internetowych publikujących linki do naszej witryny.

Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych – powierz je profesjonalistom z firmy SEO

Algorytm Google regularnie jest modyfikowany, zatem zaleca się oddać optymalizację i pozycjonowanie stron oraz sklepów internetowych fachowcom. Właściwym wyborem będzie firma SEO, która posiada długoletnią praktykę w takich działaniach. W takich agencjach zatrudnionych jest szereg ekspertów nie tylko od SEO, lecz również prowadzenia kampanii Google Ads oraz programowania. Zlecając pozycjonowanie strony zewnętrznemu podmiotowi zaoszczędzone środki i czas można zaprząc w inne działania, które również rozwiną firmę.

Pozycjonowanie w Google – usługa na miarę XXI w.

Pozycjonowanie to głównie usługa adresowana do właścicieli stron, które służą do prezentacji i sprzedaży produktów albo usług przedsiębiorstwa. Decydując się nawet niszową działalność niemądrze jest obecnie nie posiadać własnej strony firmowej bądź ją uruchomić, jednak zaniechać jej pozycjonowanie. Biznesowi konkurenci nie ustają w staraniach o pozyskanie nowych klientów. Wedle badań prawie 97% klientów sprawdza online opinie o lokalnych markach, co wyraźnie pokazuje do jak obszernej grupy odbiorców można tą metodą dotrzeć. A pojawienie się adresu strony lub sklepu w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania w przeglądarce znacząco zwiększa szansę, iż klient zdecyduje się na nasze usługi.

Nasza siedziba:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]