Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Więcej informacji o nieznanych miejscach w Małopolsce na visitmalopolska.pl.

Chociaż województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, toteż często z trudem można odnaleźć się w gąszczu wiadomości o najciekawszych atrakcjach oraz planowanych eventach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Portal dla zaintrygowanych atrakcjami w Małopolsce – potrzebne informacje i mapy

Żeby przedstawić potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, powstał serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale także o wystawach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w serwisie? Podróżnicy planujący przyjazd do Małopolski już na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której migiem wyszukają zabytki i galerie, hotele, motele i kempingi, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach Małopolski. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Natomiast dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi atrakcje narciarskie, piękno parków krajobrazowych i narodowych czy zamek na Wawelu.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce dba również o zagranicznych odwiedzających

Visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych turystach, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych górskich miejscowości. Newsy dodawane na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale także w między innymi w języku niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski. Niesłychanie przydatna dla cudzoziemców jest też sekcja Rozmówki, gdzie poznają kluczowe wyrażenia i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie pobytu naszym kraju.

Nasza siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego