Czym wyróżniają się filtry powietrza wysokiej klasy?

Na http://tinyurl.com/y4kk32rs odnajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o hepa h13

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w naszym kraju kiepska. Pod tym względem Polska plasuje się na jednej z najdalszych pozycji wśród członków Unii Europejskiej. Codziennie słychać nowe komunikaty o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i stąd też cały czas poszukiwane są skuteczne metody, pozwalające poradzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w miejscach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest wyjątkowo istotne (przykładowo w salach OIOM).

Filtry mini-pleat eliminują pyły oraz spaliny

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i stosowane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych zakładanych w biurowcach, urzędach czy budynkach mieszkalnych świetnie zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne minipleat, które w zależności od klasy są w stanie wyłapać pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich trudnością też większe zanieczyszczenia, jak spaliny, zarodniki grzybów lub włókna. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 wypada wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale również jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają stalową ocynkowaną ramę charakteryzującą się znaczną odpornością na uszkodzenia oraz złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgotności, temperatury). Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest standardowo aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtrujący złożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, iż produkty te mają wysoką żywotność. Filtry minipleat wytwarzane są w kilkunastu wymiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – sprawna filtracja w wymagających warunkach

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są jednak filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez aluminiowe separatory, a trwała konstrukcja, także sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wodę i zmiany temperatury, co umożliwia sprawną filtrację w ciężkich warunkach (nawet do 80°C). Takie filtry stosowane są tam, gdzie muszą być spełnione wysokie normy czystości powietrza, jak przykładowo w przemyśle farmaceutycznym.

Zdjęcie dzięki uprzejmości marss.pl.

Nasza siedziba:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46