Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Zajrzyj w to miejsce, aby skorzystać z usług profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj powodem niemałych problemów. Drobne podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę na stałe, zaś ich szefowie nie zawsze umieją odpowiednio pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż sądzi wielu czytelników – wystarczy tylko postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość współpracy okaże się zadowalająca?

Mocne strony korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Jeśli powierzymy finanse przedsiębiorstwa specjalistom, otrzymamy pewność, że skutkiem ewentualnych kontroli wykonywanych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie kary. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pieniędzy oraz pracy – nie trzeba troszczyć się o finansami samemu, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto także napomknąć o komforcie, jaki wiąże się z taką współpracą. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, dlatego że wiele kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie można sugerować się tylko cennikiem porad – dziwnie niskie koszty obsługi często zwiastują jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści uzyskali odpowiednie certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. lub certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Nasza siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]