Usługi dla konstruktorów i inżynierów – profesjonalny druk 3D

Potrzebujesz więcej wiadomości o profesjonalnym druku 3D? Doskonale trafiłeś! Wejdź w to miejsce.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest skierowana głównie do konstruktorów, projektantów CAD, osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, jak również przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda firma bądź osoba, która potrzebuje prototypu albo modelu koncepcyjnego wydrukowanego przy pomocy technologii DMLS, FDM, PolyJet, oraz SLA, SLS, może skorzystać z tej usługi, o ile nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy także usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (online oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się również strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Wydruk 3D w technologii SLA dla szybkiego prototypowania

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana także stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do firm albo osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To metoda, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk detali, gładkiej powierzchni, wyrazistych krawędzi oraz bardzo cienkich elementów.

FDM – drukowanie 3D w bardzo dobrej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda druku 3D – za jej uznaniem stoi atrakcyjna relacja jakości do ceny, a także opcja wykorzystania filamentów w ogromnej gamie barw. W trakcie druku metodą FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technikę druku wykorzystują firmy potrzebujące prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Druk 3D w technologii SLS

Metoda druku 3D w technologii SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są kolejne powłoki materiału – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze atuty tej technologii druku 3D? SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje odporność chemiczną i mechaniczną oraz wyrazistość kształtu.

Nasza siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]