Twój zarost jest przerzedzony? Zdecyduj się na zabieg mikropigmentacji brody

Więcej na temat pigmentacja brody na microclinic.pl.

Broda od zawsze była wyznacznikiem męskości, a jej wygląd wiele ujawnia o jej właścicielu. Zapuszczanie bujnego zarostu wróciło do mody po kilku latach wskazywania gładkiej skóry twarzy jako kanonu estetycznego u płci męskiej. To powoduje, iż dla wielu osób kłopoty z zapuszczeniem zarostu mogą stać się źródłem niemałych kompleksów. Można spróbować je stłumić m.in. dzięki zabiegowi mikropigmentacji zarostu.

Agresywna pielęgnacja, odżywianie i niski poziom hormonów androgennych a bujność brody

Tak jak wszystkie części ciała także skóra twarzy narażona jest na wypadanie włosów. Broda silnie przerzedzona bądź z dostrzegalnymi plackowatymi punktami bez owłosienia wygląda nieschludnie i może skutkować utratą pewności siebie. Zazwyczaj przerzedzenie zarostu jest po prostu rezultatem procesu osłabiania się włosów i spadku poziomu testosteronu w organizmie, co jest naturalnym następstwem upływu lat. Lecz bywa, że spadek poziomu hormonów androgennych następuje niespodziewanie również u panów w kwiecie wieku, co kończy się m.in. łysieniem skóry twarzy. Gwałtowna utrata włosów to także często następstwo ich niepoprawnej pielęgnacji – nieprawidłowe użycie akcesoriów lub kosmetyków. Na stan zarostu silne oddziaływanie ma odżywianie, z tej przyczyny mężczyźni powinni przejść na dietę bogatą między innymi w magnez, cynk oraz wapń, a także witaminy z grupy B, witaminę D i K2. Uczycie napięcia także nie pomaga w zapuszczeniu gęstej brody – włoski wypadają same, a często są mimowolnie wyskubywane w nerwowym odruchu.

Mikropigmentacja zarostu – kropki z barwnika, które wyglądają jak odrośnięte włoski

Całkowite zgolenie zarostu jest popularnym sposobem na zatuszowanie trudności z jego zapuszczeniem. Ale nie każdy mężczyzna czuje się komfortowo bez zarostu albo pragnie go nosić, bo jest przekonany, iż to koryguje rysy twarzy i nadaje im „pazura”. Można postawić na przeszczep mieszków włosowych, jednak taki zabieg to zazwyczaj wydatek sięgający nawet kilku tysięcy złotych. Alternatywą jest zabieg mikropigmentacji zarostu polegający na jego uzupełnieniu dzięki umieszczeniu w płytkich warstwach skóry nieorganicznego barwnika. “Wytatuowane” kropeczki z barwnika imitują ledwie co wyrośnięte włoski, a dostrzeżenie elementów dodanych od rzeczywistego zarostu jest możliwe dopiero po dotknięciu skóry twarzy. Mikropigmentacja brody kamufluje fragmenty skóry dotknięte łysieniem całkowitym czy plackowatym, pomaga optycznie zagęścić przerzedzoną brodę, jak również umożliwia modyfikację linii zarostu. Powinno się jednak mieć świadomość, iż efekty mikropigmentacji nie są permanentne i utrzymują się mniej więcej 12 miesięcy.

Nasza siedziba:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]