Remont? Budowa? Sprzątanie posesji? Zamów kontener na śmieci

Sporo śmieci nie może trafić do zwykłego pojemnika. Chodzi tu przede wszystkim o te, które wytwarzamy podczas różnego rodzaju remontów, generalnych porządków w piwnicy bądź na poddaszu oraz odśnieżania. Odpady jak np. gruz, stare meble, elementy stolarki otworowej lub podłogowej, ziemia lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród dostępnych typów kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery – typy i kubatura

Wybierając kontener, należy skupić się głównie na jego pojemności. Jeśli ta okaże się za mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w czasie robót. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest uzależniona między innymi od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez trudu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, a także skute płytki ceramiczne lub zerwane panele podłogowe.

Kontener na gruz – w jaki sposób go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w największych polskich miastach, jak Szczecin czy Kraków, ale też w mniejszych miejscowościach. Firma dostarcza kontener w określone miejsce. Kontener należy zapełnić w ustalonym w umowie okresie. W razie przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po napełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które później podlegają legalnej utylizacji.