Przygotowanie przyjęcia komunijnego – ja je dobrze zaplanować?

Szukasz więcej informacji o aktualnej ofercie lokalu na komunię w Krakowie? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka równie oczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nic w tym dziwnego, bowiem to zazwyczaj pierwsza rzeczywiście poważna impreza dla rodziny, na której dziecko czuje, iż wszyscy goście skupieni są wyłącznie na nim. Stąd też rodzice starają się, aby ten dzień utrwalił się na lata w jego pamięci.

Sala na komunię – wynajmij jak tylko zostanie ogłoszony termin wydarzenia

Już przed rozsyłaniem zaproszeń na komunię rodzice powinni się zdecydować czy ugoszczą krewnych we własnym domu czy konieczne będzie zamówienie sali komunijnej. Obiad dla zaproszonych w mieszkaniu jest przeważnie opcją wtedy, gdy organizujemy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednakże to już rzadkość. Przyjęcia komunijne zmieniły się w ostatnich dekadach w huczne wydarzenia rodzinne, na które sprasza się nawet do kilkudziesięciu gości, wobec tego często odbywają się w restauracjach bądź domach weselnych. Jeśli chcemy zarezerwować najlepszy lokal, trzeba rozpocząć poszukiwania sali, zaraz po tym jak zostanie ustalony termin komunii. W sezonie komunijnym znaczną trudnością może być też znalezienie dobrej firmy cateringowej, więc radzimy wybrać taki lokal na organizację imprezy, który współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przyrządzaniu menu na komunie. Ważne jest też to, by lokal na komunię umiejscowiony był tak, aby transport wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był wygodny i błyskawiczny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – a może komunijna sesja zdjęciowa na świeżym powietrzu?

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale też odbywającą się później zabawę gości. Obyczajem są też stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię powinna więc wyróżniać się malowniczymi, zadbanymi wnętrzami. Kolejnym plusem będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość skorzystania z ogrodu to także atrakcja dla kilkuletnich uczestników imprezy komunijnej – jeśli będzie ich duża liczba, warto rozważyć zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas rozmaitymi grami.
Oczywiście, uczestnicy obiadu komunijnego przywiozą podarunki dla dziecka. Rodzice z reguły zostawiają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednak nie będzie w złym tonie, jeśli napiszemy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na pewne rodzaje prezentów, np. drogą biżuterię czy zabawki-pistolety.

Nasza siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]