Jeśli chcesz zamówić zabytkowe okna, skieruj się tutaj.
Okna zabytkowe najczęściej wyglądają dużo korzystniej niż te produkowane współcześnie więc są niewątpliwą dekoracją budynków. Walory estetyczne to rzecz jasna ich nie jedyna zaleta, zaś na ich cenę w znacznym stopniu rzutuje również metryka. Podobnie jak pozostałe przedmioty zabytkowe, również okna muszą być remontowane w myśl przepisów – ich renowacji nie możemy wykonywać samodzielnie z użyciem kupionych w sklepach materiałów. Czym więc odróżniają się okna zabytkowe? Jak je restaurować? Kto może przeprowadzić takie prace?
Okna zabytkowe – jak rozpoznać
Okna zabytkowe zwykle posiadają więcej dekoracji niż współczesne. Rzadko są również uchylane, a to powoduje, że niezbędne okazują się lufciki, z użyciem których możemy wietrzyć mieszkanie. Okna zabytkowe, jak już wspomnieliśmy, zrobione są zwykle z drewna – surowca, który ma mnóstwo plusów, lecz wymaga regularnej konserwacji, a poza tym nietrudno go zepsuć. Dlatego tak ważne są uprawnienia specjalistów naprawiających okna zabytkowe.
Naprawa okien zabytkowych
Okna zabytkowe zazwyczaj mają konstrukcję skrzynkową, która wymaga wysokich umiejętności – ten rodzaj okna charakteryzuje się bowiem użyciem wielu, obecnie już rzadko widywanych, technologii. W związku z powyższym, nawet najlepsi specjaliści nie mogą serwisować okien zabytkowych, jeśli nie zdobyli uprawnień zaświadczających ich umiejętności, które zostały nadane przez odpowiedni organ – w innym wypadku zostaną na nich nałożone duże kary.
Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa
Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail:
[email protected]