Jakie działania obejmuje profesjonalne doradztwo personalne?

Tu poznasz najkorzystniejszą ofertę doradztwa personalnego Kraków

Niektóre przedsięwzięcia zaplanowane przez dział HR mogą wykraczać poza możliwości danej firmy. Problem staje się nadzwyczaj istotny, gdy podjęty projekt dotyczy problematyki dotychczas obcej pracownikom oraz zakłada sporo niewiadomych. Istotny dla efektywności przeprowadzenia całego procesu jest stopień zaawansowania projektu i, co za tym idzie, wiedza konieczna do jego zrealizowania. W związku z tym w licznych przypadkach potrzebna okaże się pomoc zewnętrznych ekspertów, którzy, zależnie od projektu, mogą podjąć się kierowania całością lub zagwarantować doradztwo na poszczególnych etapach projektu. W jakich przypadkach podmioty winny zdecydować się na usługi doradztwa HR?

Doradztwo personalne – kierowanie pojedynczymi fazami albo całym projektem

Po pomoc proponowaną w ramach doradztwa personalnego, przedsiębiorstwa sięgają w rozmaitych sytuacjach. Jednym z najważniejszych aspektów tego typu współpracy jest analiza poziomu satysfakcji zatrudnionych. Żeby jej podsumowanie okazało się miarodajnei wartościowe przy sporządzaniu strategii, wymagane jest użycie stosownych metod gromadzenia informacji i ich poprawna analiza. Ponadto podmioty częstokroć zwracają się do doradcy personalnego, żeby zlecić mu realizację różnego typu audytów – zwłaszcza dotyczących komunikacji wewnętrznej. Jak już nadmieniliśmy, funkcja konsultanta HR w całym procesie bywa różnorodna. Czasem ma on rolę project managera, zarządzającego całym procesem, innym razem natomiast jest jedynie doradcą merytorycznym, dającym kompleksowe wsparcie w przypadku ewentualnych komplikacji.

Doradztwo HR – jak odszukać odpowiedniego specjalistę?

Sukces strategii wdrażanych we współpracy z doradcą HR w głównym stopniu jest zależny od tego, jakie kompetencje posiada dany ekspert. Podczas poszukiwania doradcy HR powinno się przyjrzeć się w szczególności jego doświadczeniu. Warto przeanalizować to, z jakimi przedsiębiorstwami dotychczas współpracował i, co najistotniejsze, jakie zadania dla nich realizował.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]