Implantologia alternatywą dla protez

Kiedyś osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to niestety trafione wyjście, gdyż protezy wymagają pracochłonnej opieki, a ich noszenie nie jest zbyt wygodne. Z tego względu tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które są znacznie wygodniejsze, lecz również mają sporo innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie trwałych rezultatów, minimalizując do zera ryzyko poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębowych, jakie typy są stosowane przez dentystów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm oraz trochę mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia duże skrócenie czasu leczenia – pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości nawet po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory musi wykorzystywać chłodne okłady, a bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się bardzo ciepłych dań, alkoholu i tytoniu. Ważne jest również wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają dyskomfort oraz opuchliznę.

Implanty zębowe – jak znaleźć lekarza

Implantologia ma duży wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego względu tak ważne okazuje się to, żeby znaleźć właściwego specjalistę. Jak więc ustrzec się niemiłych pomyłek i problemów ze zdrowiem? Dobrze postąpimy powierzając wykonanie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem i korzystnymi opiniami dotychczasowych pacjentów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w Google nazwiska lekarza na pewno trafimy na ważne wskazówki.