Coaching kariery – nie tylko dla osób rozpoczynających drogę zawodową

Jeśli interesuje Cię dobra oferta coachingu kariery, wejdź na janklusak.pl

Doradztwo zawodowe pomoże poznać swoje silne strony oraz zagospodarować ukryty potencjał. Komu pomoże coaching kariery? Czemu opłaca się zainwestować w swoje umiejętności zawodowe?

W czym może pomóc odpowiedni coaching kariery?

Coaching kariery zrealizowany z kompetentnym doradcą zawodowym służy nie tylko tym, którzy ledwo co weszli na rynek pracy, ale także doświadczonym pracobiorcom, którzy przygotowują się do przejścia do nowej pracy, starają się przetrwać restrukturyzację w korporacji czy też obawiają się przemian na rynku pracy. Profesjonalny coach kariery asystuje na licznych płaszczyznach – pokazuje jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, by pozytywnie przejść proces rekrutacji, a także jak kształtować tzw. umiejętności „miękkie” oraz inne kompetencje, niezbędne w pracy. Coach kariery zajmuje się także pomocą w prawidłowym przygotowaniu dokumentów, na przykład Curriculum Vitae, listu motywacyjnego lub portfolio osiągnięć, tak, by wzbudziły zainteresowanie u ewentualnych pracodawców, a tym samym zwiększyły szansę na to, że kandydat zostanie zaproszony na rozmowę. Nie bez wpływu jest także szkolenie z autoprezentacji – to jeden z najważniejszych aspektów, który wysoko oceniają pracownicy działów osobowych.

Coaching kariery – kto może na nim zyskać?

Pragniesz sterować swoją karierą zawodową tak, by ostatecznie odnieść sukces na rynku pracy? A może zastanawiasz się czy zmienić specjalizację, jednak nie masz pewności, jaka praca przyniesie Ci dobre zarobki i równolegle spełnienie? Coaching kariery sprawi, że ujawnisz swoje silne i słabsze cechy, zaczniesz korzystać skryty w Tobie potencjał i osiągać sukcesy zawodowe. Kompetentny coach kariery wspomoże też kierowników wyższego szczebla oraz innych wysoko kwalifikowanych pracowników szukającym fachowego doradztwa. Przed pierwszym spotkaniem dochodzi do określenia potrzeb doradczych – to wtedy uzgadnia się, czego oczekuje uczestnik, pomocy w jakim zakresie potrzebuje i jaka liczba spotkań z doradcą zawodowym pozwoli dotrzeć do przewidzianego celu.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]