Chirurg stomatolog – czym się zajmuje?

Nie wszystkie choroby jamy ustnej możemy wyleczyć zwykłymi metodami. Kiedy okazują się one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem jest zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego należy wybrać się na przykład w przypadku znacznych ubytków uzębienia, uszkodzeń dziąseł, potrzeby wykonania implantów czy koron oraz schorzeń tkanek miękkich, takich jak wszelkiego rodzaju owrzodzenia bądź guzy. Które metody bywają jednak stosowane w czasie leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, żeby leczenie było były komfortowe, a nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Chirurg stomatolog – leczenie

Niewątpliwie najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – również tych znacznie zniszczonych, potrzebujących otwarcia dziąsła i dłutowania. W razie dużych ubytków lub chorych po złamaniach konieczne jest niekiedy odbudowanie kości – to też wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także terapią wszelkich schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych wcześniej guzów czy owrzodzeń – a także regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Który chirurg stomatolog okaże się odpowiedni?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych problemów. Warto więc napisać kilka zdań o tym, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog i jakimi rzeczami sugerować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najważniejsze będzie na pewno to, by stosował on tylko nowoczesne akcesoria oraz, co najistotniejsze, leki znieczulające. Duże znaczenie ma także nastrój w gabinecie oraz stosunek stomatologa do chorych – wiele mówią nam o nim komentarze wcześniejszych pacjentów, które wyszukamy między innymi w sieci lub w gronie znajomych.