Bezstresowa organizacja chrztu – impreza w domu czy w wynajętym lokalu?

Jeśli interesuje Cię dobra oferta chrzcin w Krakowie, skieruj się na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszą istotną familijną okolicznością dotyczącą ich nowo narodzonej pociechy, toteż dbają o to, żeby wszystko tego dnia było perfekcyjne. Organizacja chrzcin bywa jednakże wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli na imprezę zaprasza się dużą grupę bliskich i przyjaciół. W tym artykule otrzymasz garść porad, które pomogą ci w tym procesie.

Nie ma się co śpieszyć – daj sobie czas na dokładne zaplanowanie chrzcin

Niegdyś sakrament chrzcin odbywał się wkrótce po narodzinach pociechy, nieraz wręcz w dniu połogu, z uwagi na wysoką śmiertelność niemowląt. Z czasem chrzest przekształcił się w istotne wydarzenie nie tylko dla najbliższej rodziny pociechy, zatem jest planowany najczęściej 6-7 miesięcy po jego narodzinach. Daje to przestrzeń na dogłębne rozważenie kluczowych aspektów tej okoliczności, czyli wybór świątyni, w której zostanie udzielony sakrament, jak również matki i ojca chrzestnych. Planując z parafią dzień sakramentu należy uwzględnić to, ile czasu będzie niezbędne na powiadomienie wszystkich gości, a także przygotowanie dla nich poczęstunku oraz noclegu, gdy będą jechać do nas z odległych miast. W przesłanych zaproszeniach rekomendujemy umieścić prośbę o konfirmację przez gości swojej obecności, co jest nieodzowne do ustalenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy musielipodjąć. Nie krępujmy się także dać sygnał, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina głównie stawia na zabawki, lecz rodzicom lepiej posłużą użyteczne podarki, jak np. zestaw ubrań, fotelik do auta albo kołderka dla dziecka.

Lokal na chrzciny albo impreza w mieszkaniu – na co się zdecydować?

Zaledwie dekadę temu chrzciny planowano zwykle w mieszkaniu rodziców dziecka, w związku z tym nie każdy obecny podczas mszy w kościele był gościem odświętnej biesiady. Teraz obiad dla ogromnej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych nowych rodziców to już norma. Przeglądając oferty sal, gdzie można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zagwarantują ozdobione pomieszczenia, ale też współpracują z firmą cateringową, która przyrządzi kartę dań korespondującą z charakterem wydarzenia oraz która zagwarantuje rzetelną obsługę zaproszonych. Jeżeli sakrament zaplanowany jest na lato, zalecamy znaleźć salę na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym rodzina czy fotograf wykona pamiątkowe zdjęcia, a najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast dąsać się przy stoliku mogą wybiegać się pod gołym niebem. Znaczący jest także taki wybór sali na chrzest, by dojazd z kościoła do miejsca zabawy nie trwał zbyt długo, tak samo jak transport biesiadników do wynajętego hotelu albo domu.

Nasza siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]