Złote monety bulionowe – zalety tej formy inwestycji

Złotą monetę zamówisz na https://goldbroker.pl/zlote-monety-bulionowe/.

Ludzie, którzy zdecydowali się inwestować w złoto mogą skorzystać z wielu różnych opcji: nabywać akcje podmiotów działających na rynku kruszców lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w gałęzie gospodarki związane z tym metalem szlachetnym, czy też gromadzić biżuterię inwestycyjną. Kolejną strategią jest kupno złota inwestycyjnego, które dostępne jest w formie sztabek i monet bulionowych.

Co określa bieżącą cenę złotych monet bulionowych?

Monety ze złota kojarzymy przeważnie z monetami kolekcjonerskimi, jednak monety bulionowe, a więc lokacyjne, czy to złote czy z pozostałych metali szlachetnych, odróżniają się od nich pod paroma względami. Co najistotniejsze monety bulionowe są emitowane celem lokowania w nich środków finansowych, z tego zatem powodu ich nakład w danym roku nie jest limitowany, a poniekąd regulowany przez zapotrzebowanie rynku. Monety bulionowe nie są wybijane w seriach tematycznych lub w związku z ważnymi wydarzeniami, zatem ich wygląd niesłychanie z rzadka ulega zmianie. Z reguły złote monety bulionowe emitowane przez konkretną mennicę odróżniają się od siebie zaledwie datą bicia. Charakterystyczne jest to, iż część monet bulionowych, pomimo uważania ich za środek płatniczy, nie posiada przypisanego nominału podanego w walucie, a ich bieżącą wartość określa ciężar oraz czystość użytego do ich bicia metalu. Zaletą monet bulionowych jest to, że są rozpoznawalne w każdym zakątku globu, więc ich ewentualna odsprzedaż jest prostsza aniżeli lokalnych monet kolekcjonerskich.

Warianty złotych monet bulionowych

Najczęściej kupowane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 oz, jakkolwiek emitenci wybijają dodatkowo monety o nominale 1/2 czy 1/50 uncji złota. Wypada wiedzieć, iż monety bulionowe wybijane są zazwyczaj z 24 karatowego złota (.999), ale przykładowo. Amerykański Gold Eagle albo Krugerrand z Południowej Afryki bite są z kruszcu próby .9167. Jeśli monety bulionowe zawierają domieszkę miedzi, ma to najczęściej na celu podniesienie twardości monety, a przez to zmniejszenie możliwości jej uszkodzenia. Monety bulionowe z domieszką innych metali są cięższe, a nominał, którym są oznaczone powiadamia o wadze czystego złota wykorzystanego do ich wybicia.

W ofercie lokalnych dostawców złotych monet bulionowych zainteresowani ich zakupem inwestorzy bez trudu natrafią na najpopularniejsze z nich, czyli wspomniane wyżej Krugerrandy, Britannię czy Filharmoników Wiedeńskich.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]