O systemach mass collect

Na https://flobo.io/mass-collect/ przeczytasz odpowiedź na pytanie, co to jest mass collect.

Mass collect to usługa, która umożliwia błyskawiczną weryfikację wpłat na konto. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę małym i dużym firmom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?

Funkcja usługi mass collect jest tak naprawdę niezmiernie prosta. Polega na nadaniu każdemu kontrahentowi własnego numeru rachunku, który jest równocześnie jego ID. Takie rozwiązanie jest przydatne tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest duża ilość kontrahentów, czyli na przykład w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych gabinetach oraz wszelkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Należności wpływające w usłudze mass collect trafiają na konkretny rachunek firmowy, jednakże uprzednie nadanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodą zrealizowali oni wpłatę (tradycyjny przelew, przelew za pośrednictwem poczty czy też przelew z karty). Korzystanie z mass collect wiąże się również z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów aniżeli podczas księgowania ręcznego, a równocześnie wyeliminowaniem potencjalnych omyłek nieraz wynikających w trakcie tej czynności.

Mass collect również dla przedsiębiorstw wystawiających poniżej 100 faktur

Choć usługa mass collect nie jest obecnie dostępna w większości banków (mają ją m.in. wybrane banki spółdzielcze i BNP Paribas) wypada zastanowić się nad jej wykorzystaniem w firmie, również takiej, która każdego miesiąca obsługuje poniżej stu dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie łatwiejsze śledzenie spływu należności) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie skutecznie zwiększa terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]