Monety bulionowe – srebro coraz popularniejsze

Uzyskaj więcej informacji o monety bulionowe srebro.

Monety lokacyjne, czyli monety bulionowe, to dodatkowa opcja dla osób chcących lokować swoje finanse w kruszce. Nie ulega wątpliwości, że najpopularniejszym metalem szlachetnym również w tym typie inwestycji jest złoto, jednak w ostatnim okresie coraz więcej mennic krajowych zaczęło emitować monety bulionowe ze srebra, które szybko zyskały sobie gorliwych sympatyków, przede wszystkim wśród inwestorów z niezbyt głębokim portfelem.

Srebrne monety bulionowe – wartość silnie powiązana z ceną rynkową srebra

Można powiedzieć, że srebro bulionowe jest w zasadzie nowością inwestycyjną. Wybijane są w mennicach kilku krajów, i to dopiero od lat 80-tych XX w. (pojawiły się w pierwszej kolejności w Kanadzie, w Meksyku oraz w Chinach). Chociaż są popularne wśród inwestorów od prawie pół wieku, ich oferta nie jest jeszcze tak szeroka jak pokrewnych monet ze złota. Srebrne monety bulionowe są jednak świetną opcją dla osób pragnących zróżnicować swoje oszczędności, a których nie stać na inwestycje w złoto czy też platynę lub które obawiają się inwestować w odpowiednio kosztowniejsze srebrne monety kolekcjonerskie. Z jakiego powodu monety bulionowe uznaje się za rozsądniejszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z tego samego kruszcu? Cena nabycia monet kolekcjonerskich w dniu wprowadzeniu do sprzedaży zawsze zdecydowanie przekracza wartość metalu szlachetnego, z którego zostały wytworzone. Ma na to wpływ przede wszystkim całkowity koszt wybicia monety (między innymi stworzenie przez artystę niepowtarzalnego wzoru i wykonanie precyzyjnych matryc). Istotne jest również to, iż numizmaty kolekcjonerskie emitowane są w limitowanej liczbie sztuk, co automatycznie potęguje na nie popyt. Nie znaczy to aczkolwiek, iż z czasem ich wartość będzie stopniowo wzrastać! Powinno się mieć na uwadze, iż tak jak w przypadku każdego przedmiotu kolekcjonerskiego, monety te są warte tyle, za ile zapragnie je nabyć przyszły kupiec. Tymczasem monety bulionowe ze srebra pozbawione są aspektu numizmatycznego (ich wygląd zmienia się niesłychanie rzadko, a przy tym nie mają ustalonego rocznego nakładu), toteż ich wartość mocno związana jest z aktualną wartością srebra.

Jaki jest standardowy nominał srebrnych monet bulionowych?

Srebro jest najtańszym metalem szlachetnym, dlatego tez monety bulionowe z tego kruszcu sporadycznie emitowane są w wadze niższej niż 1 oz, czyli 31,1 gramów. I choć próba srebra .999 oraz nominał 1 uncji to generalnie standard dla tych monet, w sprzedaży dostaniemy też monety ważące 3 oz, 10 oz czy 0,5 kg. W polskich sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez przeszkód zamówimy popularne na całym świecie kanadyjskie Liście Klonowe, Britannie z Wielkiej Brytanii czy austriackich Wiedeńskich Filharmoników o niebanalnym nominale 1,5 euro.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]