Kredyt obrotowy – sposób na wsparcie prowadzonej przez siebie działalności

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w zakup nowoczesnych maszyn oraz urządzeń. Tak duże wydatki trudno jest jednak sfinansować opierając się tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać kredyt obrotowy.

Rolnicy a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe kierowane do rolników mają w obecnie obecnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Jednak należy mieć świadomość, że nierzadko kredyty udzielane przez parabanki generują wyższe koszty albo zawierają niekorzystne dla kredytobiorcy zapisy, w związku z tym nie zalecamy tej drogi pozyskiwania finansowania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzono do koniecznego minimum. To również dla dużej grupy rolników okazuje się wyjątkowo dużym atutem, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale także firmy. Kredyt ten można wykorzystać na dotowanie wydatków związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc doświadczony pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam wyszukać kredyt świetnie dostosowany do potrzeb i wymagań naszej firmy. Nagłe wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność albo spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są w krótkim czasie, bez zbędnych formalności czy utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.