Kantor online – wymieniaj walutę nie wychodząc z domu

Szukasz kantoru wymiany walut? Skieruj się na https://nkantor.pl.

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze lub w najbliższej placówce bankowej – te pierwsze nadal działają sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych! Lecz w ekspresowo transformującej się rzeczywistości, ludzie pragną wymieniać waluty bez przymusu opuszczania domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, z tej przyczyny też powstały kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor online to niższy spread

Działanie kantoru internetowego jest równie proste jak tradycyjnego kantoru. Użytkownik loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą pragnie wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów internetowych jest w głównej mierze to, że wymianę można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak to jest w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, najczęściej z zeszłego dnia. Drugim i niezmiernie istotnym walorem kantorów online są niższe spready aniżeli te oferowane przez banki i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może skutkować naliczeniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie przekraczają 2%. Kantory online proponują też kilka pomocnych usług stosowanych przez konsumentów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej realizowanej w określonym przez użytkownika terminie bądź takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wówczas, kiedy wyznaczony przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Cenisz sobie swobodę w zarządzaniu kapitałem? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla osób doceniających wygodę i znaczną autonomię w zarządzaniu swoim kapitałem. Korzystają z nich również osoby spłacające pożyczki w walucie obcej oraz osoby studiujące czy też pracujące za granicą. Aczkolwiek nim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego renomę i bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.