Inwestycja w sztabki złota – opcja dla każdego

Szukasz złota w sztabkach? Kliknij tutaj.

Zakładanie lokat bądź po prostu gromadzenie środków pieniężnych na koncie nie jest obecnie tak opłacalne jak jeszcze parę lat temu. Niewielkie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale także i ogólna świadomość, że nie zainwestowany kapitał przynosi zysku spowodowały, iż poszukujemy rozwiązań, które pomogą naszym finansom zapewniać po latach poboczny dochód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz zagorzalszych zwolenników zyskują metale inwestycyjne, a szczególnie – złote sztabki.

Złote sztabki – czemu zainteresowanie tym metalem pozostaje wysokie?

Na wstępie trzeba wyraźnie podkreślić, że lokata pieniędzy w złote sztabki to wieloletnia inwestycja. Złoto zwykle opiera się słabszym i silniejszym kryzysom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz niepewność ekonomiczna oraz polityczna często podbija jego cenę. Rzecz jasna, można odnotować wahania w jego wartości, jednak badając jej historyczny wykres łatwo daje się zauważyć, iż z biegiem lat ona wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Od wieków ilość tego kruszcu będąca w obiegu pozostaje niemalże bez zmian. Dawno temu służył on jako waluta, w dzisiejszych czasach jest w szerokim zakresie stosowany w medycynie, elektronice oraz przemyśle oraz – w dalszym ciągu na ogromną skalę – w sztuce i jubilerstwie. Pomimo, iż pozyskiwanie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go być coraz więcej, recykling tego kruszcu zastosowanego np. podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak kable USB czy też radia CB) jest w szeregu przypadków nierentowny, tym samym popyt na złoto trzyma się wysokim poziomie i prognozuje się, iż z biegiem lat trend ten nie powinien ulec zmianie.

Złote sztabki – odlewane w różnorodnych rozmiarach

Słuchając o inwestycji pieniędzy w sztaby złota gros inwestorów momentalnie uzna, iż to nie dla nich, z powodu ogromny koszt. Jednakże złote sztabki odlewa się w licznych wagach, więc praktycznie każdy może pozwolić sobie na inwestycję pewnego wycinka oszczędności w ten metal. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 5 g, 2 g, a nawet 1 g. Takie malutkie sztabki są także doskonałe jako podarunek. Zamożniejsi inwestorzy, posiadający większe środki finansowe często kupują się na większe sztaby złota o wadze 100 g, 500 g, a nawet 1 kg. Warto jednakże mieć świadomość dwóch rzeczach. Po pierwsze, wybierając cięższą sztabkę kupimy złoto po zdecydowanie niższej cenie. Po drugie, nie można pociąć kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Dlatego należy nabywać złoto w sztabkach o przeróżnej wadze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są z góry podzielone na równe kawałki o wadze 1 g.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]