panele podłogowe, panele podłogowe drewniane

Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie łatwe, więc wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przeczytaj artykuł, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej układać na niezbyt wilgotnym podłożu – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Nie możesz zapominać także o odseparowaniu ich od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli prosto ze sklepu – powinieneś odstawić je na kilka dni, aż wszystkie wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Teraz najbardziej istotna rada – panele podłogowe najlepiej montować startując z kąta pomieszczenia. Zaraz po rozpakowaniu, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem później producent może nie uznać reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – absolutnie minimum to 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je prostopadle względem okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej ściany. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym pracować

Podobnie jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w domu. Należy zatem zostawić odstępy przyścienne o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy położysz też listwy podłogowe.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]