Fotel dla gracza – czym się charakteryzuje?

Kartkując foldery salonów meblowych coraz częściej znajdziemy w ich ofercie strony prezentujące fotele komputerowe dla graczy. Większa część klientów przeważnie nie widzi różnic pomiędzy fotelami do grania a fotelami biurkowymi, jednak prawdziwi gamerzy wiedzą, że dobre krzesło gamingowe jest niezbędne, bowiem dostrzegalnie zwiększa komfort grania.

Stabilne podparcie i wygoda – fotele dla gracza

Przez minione trzy dekady gry komputerowe zdobyły zawrotną popularność i ekspresowo przeszły z salonów gier do naszych mieszkań. Powstał również e-sport i coraz większa ilość osób nie tylko po prostu włącza gry dla zabawy, a wręcz spędza przed ekranem komputera dziesiątki godzin miesięcznie trenując do kolejnych turniejów. Dlatego niezbędne im są precyzyjnie zaprojektowane fotele gamingowe, których podstawowym zadaniem jest zapewnienie graczom mocnego podparcia przy równoczesnym zachowaniu optymalnego komfortu w czasie kilkugodzinnych sesji. Co zatem wziąć pod uwagę szukając fotela dla gracza? Na początku zobacz, w jakim zakresie umożliwia on dostosowanie elementów mających wpływ na jego wygodę, takich jak wysokość zagłówka, podłokietników i siedziska, rozkład poduszek na wysokości łopatek i lędźwi oraz kąt minimalnego i maksymalnego odchylenia oparcia. Istotne są też tworzywa z jakich wykonany został taki fotel – musi być stabilny, wytrzymały na znaczne obciążenia, a na powierzchniach stykających się bezpośrednio ze skórą gracza (np. na podłokietnikach) musi być pokryty materiałem, który nie wywoła podrażnienia czy obtarcia skóry.

Krzesła dla graczy – skąd biorą się różnice cen?

Cena krzesła gamingowego jest wysoka – koszt najtańszych foteli tego typu zaczyna się ok. 400 zł, a w przypadku modeli z górnej półki może znacznie przekroczyć 1000 zł. Skąd bierze się taki wachlarz cen? Najtańsze modele foteli dla graczy są wykonane z tworzyw niższej jakości i najczęściej posiadają nieznaczną możliwość regulacji, jednakże bez problemu spełnią oczekiwania graczy, którzy przesiadują przed komputerem maksymalnie kilkanaście godzin tygodniowo. Fotele zaprojektowane dla zapalonych graczy są często powleczone bardzo wytrzymałą naturalną skórą, są w stanie wytrzymać wysokie obciążenia (nawet do 150 kg!), mają szerszy zakres regulacji indywidualnych elementów, jak również mają dodatkowe udogodnienia, jak podnóżki, uchwyty na napoje czy schowki na drobiazgi.