Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Szukasz informacji o malarstwie cyfrowym? Dobrze trafiłeś!

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od końca XX wieku starają się nadążyć za cyfrowym postępem. Talent do malarstwa tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki na etapie opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci stosują przeważnie specjalistyczne oprogramowanie. Znając te realia wiele młodych osób zaczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie sięga po popularne programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Jakie narzędzia do digital paintingu wykorzystują współcześni twórcy

Istnieje kilka programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop, który mimo że został opracowany jako software do obróbki fotografii, błyskawicznie został podstawowym narzędzie artystów i game devów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się inne podobne programy, jak między innymi GIMP, Corel Painter czy Krita, w których przy zastosowaniu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane temperą, akwarelą bądź farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość korygowania nietrafionych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz przecież kupować!

Kurs Photoshop online to więcej niż tylko nauka podstawowych funkcji oprogramowania

Właściwie uczenie się malarstwa komputerowego toczy się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć samodzielnie, jednakże by rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a przy tym poznać wszystkie funkcje oprogramowania i przydatne triki używania pędzli, należy zapisać się na kurs przygotowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje lekcje digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum tematów jakie omawiają takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one jedynie podstawowych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednak, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z autorem szkolenia.

Nasza siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]