Kursy zimowej turystyki wysokogórskiej – kto je organizuje?

Jeżeli interesuje Cię pełna oferta kursu górskiego, skieruj się na https://tinyurl.com/yfkfv4ky.

Góry są wspaniałe, a zarazem niebezpieczne. Praktycznie co kilka tygodni, a głównie w okresie, kiedy urlopowicze masowo napływają do popularnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w okolicy znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego przygotowania wybrali się na wycieczkę trasą o wysokiej trudności. Stąd tym, którzy miłują góry i pragną przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich, radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego uczy kurs górski?

Najlepszą drogą, żeby pozyskać nieodzowne umiejętności jest uczestnictwo w wszechstronnym szkoleniu pod okiem profesjonalistów z każdej z najistotniejszych sfer łączących się ze wspinaczką górską, a więc ratowników górskich, instruktorów wspinaczki i przewodników górskich. Dzięki ich wskazówkom uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi prawidłowego chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, posługiwania się czekanem, asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które są niezbędne w czasie rozmaitych niespodziewanych wypadków. Kurs obejmuje także reguły poprawnego postępowania w trakcie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma wieloletnią praktykę jako organizator wycieczek w łańcuchy górskie całego świata. Kursy prowadzone są na łonie natury (w Polsce, na Słowacji oraz w Austrii) w niedużych grupach, które najczęściej nie przekraczają pięciu- osób. W ten sposób przyswajanie nowej wiedzy toczy się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność ofiarować każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, żeby mogli oni skutecznie przyswoić sobie najważniejszą wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]