Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta wynajmu szalunków, wejdź na abcszalunki.pl/wynajem/

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych w budownictwie technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są ze sklejki, ale spotyka się też konstrukcje zrobione ze stali, a czasem również tworzyw sztucznych. Pozostałymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na wypracowanie odpowiednich efektów. Jednak ze względu na wysokie koszty nie wszystkie firmy remontowe posiadają własne szalunki. Gdy będą potrzebne, mogą bowiem po prostu je wynająć – szczególnie, iż wynajem szalunków to obecnie bardzo popularna usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli zaś budowanie fundamentów nie jest główną działalnością naszej firmy, dobrze sprawdzić atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim ze względów finansowych – wypożyczenie szalunków kilka razy w roku jest bardziej opłacalne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć także o komforcie, ponieważ przechowywanie rzadko używanych szalunków może powodować spore koszty.

O czym wiedzieć przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej zdecydować się na usługi ekipy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu zyskamy gwarancję tego, że szalunki okażą się wytrzymałe oraz funkcjonalne. Naprawdę istotna okaże się również obsługa kontrahenta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W przypadku wahania się dobrze natomiast wejść do sieci, by sprawdzić, co o ofercie konkretnej firmy mówią poprzedni kontrahenci.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]