Rodzaje sklejki szalunkowej i jej wykorzystanie

Kup sklejkę Kraków na sklep.abcszalunki.pl.

Deski szalunkowe to najistotniejszy moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wykonane z innego surowca, jakkolwiek zazwyczaj używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem wybudować obiekty ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Kiedyś w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z litego drewna. Te jednakże były drogie, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – przede wszystkim źle radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym obecnie wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z wielu gatunków drewna – na ogół z olchy, topoli lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji stosuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Spółki budowlane mają zazwyczaj swoją sklejkę szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę domu lub garażu własnymi siłami, nie ma konieczności zakupu wszystkich części szalunków – można je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma oferuje także wynajem innych akcesoriów potrzebnych do postawienia szalunków – między innymi głowic i łączników.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]