Niezbędne elementy budowlane – szalunki

Potrzebujesz szalunków Kraków? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Szalunki, zwane także deskowaniem, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na stawianie murów budynków. Zazwyczaj używa się ich w przypadku wylewania murów betonowych – wtenczas są one konieczne do tego, by stosownie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się kompozytu. Poza tym szalunki stosuje się także podczas stawiania obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie przestrzeni na bramy, okna i drzwi. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego wykonane są obecnie szalunki i jak mogą zdobyć je inwestorzy.

Szalunki ze sklejki, drewna lub metalu

Najdłużej znanym typem szalunków jest konstrukcja utworzona z mocnych sklejek zespolonych ze sobą gwoździami czy też drewnianych desek, która po rozebraniu może być użytkowana ponownie. Rozbiórka takich szalunków jest jednak pracochłonna – wielu wykonawców i inwestorów stawia zatem użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów służących do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania bądź składania. Tego typu szalunki produkuje się ze sklejki, drewna bądź metalu, jak również łączyć w sobie dwa lub trzy surowce. Z reguły jednak stosuje się sklejkę – przede wszystkim z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a całą konstrukcję spajają narożniki, głowice ze aluminiowe bądź stalowe, łączniki i belki.

Wynajem szalunków – nie musisz ich nabywać?

Firmy cyklicznie parające się pracami murarskimi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy planują planujących wznieść pojedynczy obiekt oraz zespołów, które zazwyczaj oferują inne usługi. Nabycie wszelkich elementów niezbędnych do wykonania szalunku nie byłoby opłacalne . Dużo rozsądniejszym wyjściem jest wypożyczenie szalunków.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]