Dźwigary – gdzie się je stosuje?

Jeśli chcesz nabyć dźwigar, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki to konstrukcje niezbędne na większości budów. Z ich wykorzystaniem możliwe jest modelowanie konkretnego kształtu murów wylewanych z kompozytu, a także przygotowanie w nich przelotów na drzwi i okna. Szalunki są też niezastąpione przy budowie stropów – wówczas ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania budowa jakiegokolwiek obiektu wielokondygnacyjnego byłaby niemożliwa. Dzięki dźwigarom sufit nie opada natychmiast po wylaniu i jest w stanie utwardzić się. Z jakich surowców wytwarza się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z czego wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest potężnym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. Skutkiem tego jego kluczowym przymiotem jest wytrzymałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość wykonania i typ wykorzystanych do tego surowców. Te powinny być starannie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem odporności na potężne naciski. Najlepszym surowcem okazuje się lite drewno takich gatunków jak buk, sosna, topola czy olcha. Ogromnie istotne jest także należyte zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed negatywnym działaniem wilgoci, spoiw i pozostałych płynnych preparatów używanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – warto kupić czy wypożyczyć?

Firmy, które na co dzień zajmują się wznoszeniem piętrowych obiektów dysponują własnymi dźwigarami. Ich zakup oraz przechowywanie generuje jednakże pewne koszty. Natomiast firmy, które rzadko akceptują zamówienia tego typu, mogą ustrzec się nadmienionych przeszkód. Dobrym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów, a także innych elementów szalunków.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]