Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Chcesz nabyć klucz do żabek? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wspierania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie produkty wykorzystuje się w trakcie szalowania? Kiedy warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

By szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były ustawione w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie wiele elementów używanych do wzmacniania szalunków, m.in. ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, listwy pozycjonujące czy fazujące, stożki i korki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać właściwy odstęp pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające złączyć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie właściwej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób nie wziąć pod uwagę także ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Sklepy te mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Rasto czy Tekko i są do nabycia w przystępnych cenach.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]