Zadbaj o czystość otoczenia – środki odkażające

Jeśli potrzebujesz środków antyseptycznych, zobacz tutaj.

Specjalistyczne środki odkażające pozwalają zachować czystość różnych powierzchni. Gdzie są stosowane i w jaki sposób działają? Dlaczego należy się w nie zaopatrzyć?

Środki odkażające – działanie i ich skład

Dostępne na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Profesjonalne preparaty są uzupełnione o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W skład środków antyseptycznych najczęściej wchodzi alkohol, aldehydy, chlor, czterorzędowe związki amonowe, nadtlenek wodoru, poliaminy, kwas nadoctowy, jak również dużo innych komponentów. Do najczęściej używanych środków należą chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu, żele oraz oleje (np. do instrumentów chirurgicznych).

Środki odkażające – przeznaczenie

Środki odkażające używane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, laboratoriach czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania toalet, urządzeń sanitarnych, podłóg, blatów, znajdują również zastosowanie przy myciu sztućców, krajalnic, blenderów, maszynek do mięsa oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dopasowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne zwłaszcza w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]