Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

Chcesz zamówić lampę solną? Skieruj się tutaj.

Niewielkie ozdoby z kamienia i innych minerałów od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozmaitych wypraw po Polsce, a czasami nabywamy impulsywnie, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Z rzadka jednakże są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków to po prostu ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wykonać obiekty stosowane każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przeważnie lampy, ale też inne narzędzia.

Lampy solne są sprzedawane w 3 barwach

Lampy solne są estetyczne i bez przeszkód dopasujemy je do wystroju domu, gdyż są dostępne w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bo nie ma brył soli o bliźniaczych kształtach i strukturze krystalizacji. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze cechują się naturalną, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy parający się sporządzaniem owych lamp, nadają im finezyjne kształty, np. piramidy lub kuli.

Lampa solna – przy niej łatwiej się zrelaksujesz

Powszechnie wierzy się, że lampy solne mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wytwarzania jonów ujemnych, równoważących te wyzwalane przez wszędobylskie sprzęty elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. ludziom cierpiącym na na alergię czy astmę. Światło, jakie emitują tego typu lampy, jest kojące i łagodne, toteż zaleca się używanie ich jednostkom, którym dokucza brak snu lub stres, ponieważ przy nich można łatwiej się wyciszyć. Ale z brył soli nie produkuje się tylko lamp solnych. Robi się z nich też pojemniczki na drobiazgi i przepiękne świeczniki, a duże bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w gastronomii oraz aranżacji wnętrz.

Nasza siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]