Urządzasz salon? Dowiedz się, jak wybrać stolik kawowy

Dobry stolik kawowy powinien być funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu. Należy także pamiętać, że jest to niebanalny detal wystroju salonu. Zależnie od naszych wymagań możemy wybierać spośród wielu modeli stolików. Który jednakże będzie najbardziej odpowiedni?

Jak kupić najlepszy stolik kawowy do mieszkania?

Przy doborze stolika wypada wziąć pod uwagę kilka kwestii. Czy w trakcie picia kawy lubimy poczytać książki bądź czasopisma? Czy każdego dnia pijemy kawę w tym samym miejscu? W jakim stylu jest zaaranżowane wnętrze mieszkania? Odpowiedzi na te pytania mogą uprościć nam dostosowanie stolika do naszych wymogów.

Rodzaje stolików kawowych

Dla tych, którzy lubią optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem uda się nie tylko maksymalnie zagospodarować niedużą powierzchnię mieszkania, ale także łatwiej podtrzymać w nim czystość. Można rozważyć też kupno stolika ze zsuwanym blatem.

W przypadku niedużej powierzchni do wykorzystania, można zastanowić się nad zakupem stolika z owalnym blatem, który zapełni mniej przestrzeni niż te kwadratowe. Oryginalnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w kształcie tacy, które są zarówno praktyczne, jak i efektowne.

Powodzeniem cieszą się również stoliki modułowe, które są zaprojektowane tak, by wsuwać jeden pod drugi. Ponadto stoliki w formie plastra miodu można swobodnie komponować z większą ilością modułów. Natomiast tym, którzy lubią pijać kawę z gośćmi, rekomenduje się ławy bądź stoliki z dodatkową możliwością rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik o okrągłym blacie będzie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci lub zwierząt.
2. Jeśli cenimy sobie ekologię, to warto rozważyć zakup stolika DIY (Do-It-Yourself), np. zrobionego z europalet. Niestandardową alternatywą jest użycie drewnianego pieńka czy zabytkowego kufra jako kawowego stolika.
3. Blat stolika do kawy powinien dosięgać poziomu siedziska, to znaczy około 45-50 cm. Jeśli zamierzamy umieścić go z boku szezlonga, to optymalnie powinien sięgać do poziomu podłokietnika.