Robocza odzież ochronna – zastosowane czepków i maseczek

Maseczki higieniczne kupisz na https://globalhygiene.pl/czepki-maseczki-astrocap-2/.

Zapewnienie wysokich standardów bezpieczeństwa w toku przetwarzania żywności wymaga, by załoga linii produkcyjnych posiadała odpowiednią odzież ochronną, która zapobiega przedostaniu się kawałków ciał obcych do wytwarzanych artykułów. Jednym z najważniejszych elementów tego typu ubrań roboczych są czepki oraz maseczki higieniczne, zakładane na głowy pracowników.

Nakrycia zakrywające twarz oraz włosy – kominiarki, czepki i czapki

Najważniejszym zadaniem produktów zakrywających głowę pracowników, jest zapobieganie dostaniu się jakichkolwiek włosów do wytwarzanej żywności. Zarządcy zakładów produkcyjnych zapewniają swoim pracownikom przeróżne okrycia zakrywające włosy oraz twarz. Okrycia te wykonywane są zwykle z polipropylenu (PP), który charakteryzuje się optymalną przepuszczalnością powietrza i może być w szerokim zakresie stosowany w sektorze spożywczym, również do produkcji opakowań. Z PP produkuje się m.in. kominiarki osłaniające większą część głowy oraz czepki ochronne clip. Te pierwsze można nabyć też jako model z dodatkową maseczką zasłaniającą usta oraz nos osoby. Polipropylen może być farbowany, zatem kominiarki oraz czepki ochronne z niego wytwarzane, można zamówić w najróżniejszych kolorach, co zapewne zainteresuje właścicieli firm, którym zależy na spójności wizerunkowej marki. Z kolei czapki ochronne (także te z daszkiem) wytwarzane są z bawełny oraz przędzy akrylowej.

Maseczki higieniczne zasłaniające twarz także dla mężczyzn z wąsami

Maseczki higieniczne są pomocniczą ochronę w trakcie produkcji. Obniżają one możliwość dostania się do żywności drobinek śliny. Maski osłaniające twarz to artykuły jednorazowego użytku. One też wytworzone są z włókniny PP, która jest hipoalergiczna, niesłychanie lekka i niepyląca. Zależnie od potrzeb, w przemyśle spożywczym stosuje się jedno-, dwu- lub trójwarstwowe maski ochronne. Dla panów noszących wąsy oraz brodę zaprojektowane są natomiast specjalne maseczki ochronne obejmujące w całości żuchwę, które sięgają nad górną wargę.

Nasza siedziba:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]