Popularne pokrycia dachowe – charakterystyka blach na rąbek

Zamów blachę na rąbek na www.regamet.pl/panele-dachowe/.

Blachy na rąbek stojący to coraz popularniejsza forma pokrycia dachowego. Jakie właściwości wyróżniają ją od pozostałych pokryć dachowych? Czemu warto w nie zainwestować? Prezentujemy panele dachowe na rąbek oraz sposoby ich zastosowania.

Blachy na rąbek – estetyka oraz trwałość

Panele dachowe na rąbek zdobywają coraz większe uznanie, dlatego że perfekcyjnie godzą funkcjonalność z walorami estetycznymi. Świetnie prezentującą się i wytrzymałą blachę na rąbek stosuje się zarówno w nowoczesnych budynkach, jak i nieruchomości, w których potrzebna jest reperacja paneli dachowych. Ten materiał budowlany może być zastosowany na dachach dwuspadowych i płaskich, ale też na dachach o zawiłej więźbie. Blachy na rąbek są dostarczane na teren budowy w formie niezbyt dużych arkuszy. Można je ułożyć szybko i bez niespodziewanych komplikacji. Takie pokrycie dachowe jest niepodatne na korozję, mocne i świetnie pasuje do rozmaitych stylów architektonicznych (na przykład do stylu dworkowego bądź minimalistycznego).

Panele dachowe na rąbek – alternatywa dla zwykłych dachówek betonowych

Blacha na rąbek stojący przewyższa tradycyjne dachówki pod kątem zastosowanej technologii i trwałości. Panele te są wykonywane z grubej blachy, a następnie powleczone specjalną warstwą, która daje osłonę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, jak m.in. woda czy promieniowanie słoneczne. Blacha na rąbek stojący jest do kupienia w licznych modelach, co umożliwia dostosowanie jej do specyficznej wizji architekta. Nowoczesne pokrycia dachowe przyczyniają się także do obniżenia wydatków związanych z budową – zdecydowanie zmniejszają liczbę odpadów, nawet przy pokrywaniu dachów wielopołaciowych. Przesądzając o wykorzystaniu paneli dachowych na rąbek, warto kupić ten budulec bezpośrednio od producenta.

Nasza siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08