Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Dowiedz się więcej o okiennicach wewnętrznych shutters na https://bit.ly/3jVhWKg

Planując aranżację domu, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. Przeważnie wybiera się standardowe aranżacje, a więc zasłony i firanki, które nieraz łączone są dodatkowo z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze inne zyskujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Cechy charakterystyczne okiennic dekoracyjnych shutters

Nadrzędną cechą shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych poruszają się i można łatwo je ułożyć w różnych pozycjach, w zależności od potrzeb lokatorów. Producenci wytwarzają je z polichlorku winylu (PCV), płyt pilśniowych, jak również z drewna. Shuttersy instaluje się najczęściej na oknach, jednakże tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach czy w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie element okna, który w naszym budownictwie wykorzystuje się nadal dość rzadko, ale każdy z nas zapewne rozpoznaje je z ekranu telewizora lub kina, bowiem tego rodzaju okiennice są niezmiernie popularne na obszarach z gorącym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich oraz USA.

Ozdobne okiennice shutters świetnie komponują się z różnymi stylami aranżacyjnymi

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko wspaniale się prezentują, ale mają też praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można w pasywny sposób regulować użycie padającego światła: w upalne dni ograniczać gromadzenie się ciepła w domu, a w zimne – zapobiegać jego stracie. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z przeróżnymi stylami aranżacyjnymi i da się je umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza oraz montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są bez wątpienia droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom bardzo szykowny wygląd, a więc wpływają na podwyższenie wartości posesji. Warto dodatkowo zaakcentować, że kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest regulowane bez użycia sznurów, co rodzice dzieci lub posiadacze psotliwych psów i kotów, które zagmatwać wystające łańcuszki, uznają zapewne za dodatkową zaletę.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]