Odzież na motor – co jest niezbędne każdemu motocykliście?

Chcesz kupić odzież motocyklową? Odwiedź ten adres.

Nie od dawna wiadomo, że poruszanie się na motorze nie jest najbezpieczniejszą aktywnością. W czasie kolizji prowadzący motocykl nie jest chroniony przez pasy i bezpośrednio odczuwa on siłę uderzenia. W związku z tym tak istotne dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w właściwą odzież zaprojektowaną z myślą o jeździe tego typu. Ubranie na motor nie tylko redukuje możliwe obrażenia motocyklisty, ale także chroni go przed deszczem, wiatrem oraz słońcem, co zwiększa wygodę jazdy.

Najważniejsze ubranie motocyklowe – co obowiązkowo należy posiadać?

Wybierając Ubranie na motocykl przede wszystkim powinno się wyposażyć się w kask, bo zgodnie z zapisami kodeksu drogowego jego posiadanie jest obowiązkowe, bez względu na to czy gnamy ścigaczem po ekspresówce, czy poruszamy się z niską prędkością na skuterze. Jest to także kluczowy element protekcji motocyklisty, osłaniający czaszkę przed ranami mogącymi wywołać poważne skutki dla jego zdrowia, a nawet życia.

Do osłony reszty ciała podczas jazdy mamy multum możliwości. Miłośnik jednośladów może skompletować swój strój dobierając stosowną spodnie i kurtkę przeznaczone specjalnie do jazdy na motocyklu lub zdecydować się na kombinezon. W sklepach dla motocyklistów do wyboru mamy odzież tekstylną oraz skórzaną. Niewątpliwie, skóra jest niezwykle odpornym na uszkodzenia materiałem, co nie oznacza, że ubrania na motocykl sporządzone z tekstyliów ochrania słabo – korzysta się w nich z tkanin o wysokiej odporności na otarcia i wysokie temperatury. Te części garderoby motocyklisty mają przydatne wzmocnienia osłaniające łokcie, kolana oraz barki, które w trakcie wypadku są wyjątkowo wystawione na otarcia.

Camelbagi, rękawice i inne akcesoria

Innymi kluczowymi elementami ubrania na motocykl są rękawice oraz buty. Rękawice w razie wypadku zabezpieczają dłonie przed ciężkimi urazami, bowiem to nimi odruchowo zasłaniamy resztę ciała wyciągając je przed głowę i tors, przez co narażamy je na głębokie otarcia skóry i złamania. Należy więc kupić rękawice ze dodatkowymi elementami zabezpieczającymi wewnętrzną powierzchnię dłoni i kostki. Stosowne buty na motor obok tego, że chronią drobne kości śródstopia, gwarantują też większą przyczepność, a co za tym idzie łatwiejsze panowanie nad ciężką maszyną.

W jakie jeszcze części odzieży na motor warto kupić? To na pewno camelbagi, kołnierze, gogle o ile korzystamy z kasku crossowego, jak również dodatkowe ochraniacze, zbroje czy też slidery.

Nasza siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]