Nie psuj pięknych wnętrz roletami. Zamontuj shuttersy w oknach

Jeśli chcesz zamówić szatersy, odwiedź ten adres.

Planując wystrój pomieszczenia, sporadycznie przeznacza się wiele uwagi na dekorację okien. Zazwyczaj decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, czyli firanki i zasłony, które czasami łączone są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze inne rzadko znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Shuttersy – nowość w naszym budownictwie

Główną cechą shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych poruszają się, dzięki czemu można ustawiać je pod różnymi kątami, zależnie od kaprysu lokatorów. Wytwarza się je z drewna, PCV, a także z płyt MDF. Shuttersy zakłada się przeważnie na oknach, aczkolwiek jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w europejskim budownictwie widuje się w dalszym ciągu sporadycznie, ale gros z nas zapewne rozpoznaje je z telewizji lub kina, ponieważ te okiennice są często wykorzystywane na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w Afryce Południowej czy w Nowej Zelandii.

Shuttersy – regulacja kąta lameli bez pomocy żyłek

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko wspaniale wyglądają, ale mają również praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem powstrzymywać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – utrzymać ciepło przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów wnętrz i nie ma przeważnie trudności, aby zainstalować je na przeważającej większości ram okiennych. Produkuje i instaluje się je na zlecenie, co sprawia, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednak przydają wnętrzom bardzo ciekawy wygląd, dzięki czemu podwyższają wartość posesji. Trzeba również podkreślić, iż ustawienie lameli shuttersów jest ustawiane bez stosowania żyłek, co rodzice ciekawskich dzieci oraz posiadacze psotnych zwierząt, które mogłyby zaplątać się wystające sznurki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]