Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

Potrzebujesz aparatu do presoterapii? Wejdź na https://carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której intencją jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy pompujące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje indywidualnie do punktu masażu oraz stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do presoterapii – na cellulit i nie tylko

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują urządzenia do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów z komorami, które zakłada się na obrzękłe ramiona albo nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody urządzenie naciska na kończynę, wspomagając tym samym przepływ limfy. Jest mnóstwo wskazań do zastosowania zabiegu presoterapii. To głównie obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania i jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, w głównej mierze jako element regeneracji powysiłkowej.

Domowy sprzęt do masażu limfatycznego

Dużo opcji zastosowania urządzeń do masażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby często stosujące tę metodę masażu mogą wykonać zabieg w we własnym domu, przy użyciu przenośnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Aparaty do presoterapii do użytku domowego od tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to skuteczniejszy masaż. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są stosunkowo lekkie, toteż bez przeszkód można wziąć je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być koniecznie uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym na własną rękę, gdyż występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. stany zapalne i miażdżyca, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]