lonża dla konia, lonża jeździecka

Lonża dla konia – rodzaje i zastosowanie

Lonża to akcesorium cyklicznie używane w czasie lekcji jazdy konnej oraz treningów. Jakiego rodzaju lonże jeździeckie są dostępne w sklepach? Z czego są wytwarzane te akcesoria i gdzie najlepiej ich szukać?

Lonża jeździecka – typy i jej funkcja

Lonża jeździecka to dość długa linka, przeważnie mająca 5-8 metrów, na której prowadzi się konia podczas lekcji jazdy i treningu technik związanych z dosiadaniem, trzymaniem wodzy, utrzymywaniem balansu w siodle oraz łapaniem strzemion. Koń prowadzony jest po obrysie koła, natomiast lonża jest wykorzystywana do kontroli zachowania zwierzęcia. Przyrząd ten służy też cyrkowcom oraz woltyżerom do szlifowania umiejętności i asekuracji prezentowanych akrobacji. Lonża przydaje się w dodatku przy hipoterapii. Lonżę jeździecką stosuje się też w czasie ćwiczeń bez dżokeja – w takiej sytuacji służy do szkolenia młodych koni i zapewnienia im odpowiedniej porcji ruchu.

Lonża jeździecka – gdzie kupić akcesoria uznanych firm?

Obfity wachlarz przyrządów jeździeckich spotkasz w dobrze wyposażonych sklepach online, które oferują specjalistyczny ekwipunek w rozważnych cenach. Dostarczają one lonże jeździeckie od uznanych producentów – między innymi Start, Jumptec czy Harrys Horse. Interesuje Cię lonża jeździecka w czerwonym, zielonymlub niebieskim kolorze? Internetowy sklep Horse-Trade zapewnia szeroki asortyment akcesoriów, które spełnią wymagania nawet najwybredniejszych entuzjastów jazdy konnej. W ofercie obecne są artykuły wykonane między innymi z nylonu. Lonże wytworzone są z miłego w dotyku, delikatnego materiału i zaopatrzone w obrotowe zapięcie.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]