Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Zamów listwę podłogową

Z pozoru są niewiele znaczącym detalem, ale ich charakter ma ogromny wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne przeciągnięcie przewodów oraz zabezpieczają najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To z pewnością dostateczny powód, by nie bagatelizować ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter mieszkania i bardzo dobrze komponuje się z eleganckimi dodatkami bądź meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z PVC lub MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z różnych tworzyw, jak i z litego drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, pod warunkiem, że nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]