klaser na monety i banknoty

Klaser na banknoty i monety – ochrona kolekcji

Gromadzenie banknotów oraz monet to nie tylko radość z szukania i zakupu nowych egzemplarzy, ale też uczucie zadowolenia z ich oglądania i układania. Kupione numizmaty winny wobec tego zostać umieszczone w praktycznych klaserach lub albumach, dzięki którym swobodnie będzie można je przeglądać, a równocześnie zabezpieczy się je przed ewentualnym zniszczeniem.

Klaser numizmatyczny – w dalszym ciągu najbardziej popularne wśród kolekcjonerów

Kolekcjonerzy monet mają szeroki wybór narzędzi pozwalających na bezpieczne ich przetrzymywanie, niemniej jednak najpopularniejsze nieprzerwanie pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? Przede wszystkim z tej przyczyny, iż pomagają w prosty sposób układać numizmaty danego rodzaju. Należy pamiętać, iż część albumów na monety nie zawiera w sobie kart i trzeba nabywać je samodzielnie dobierając je do rozmiaru zbieranych numizmatów czy banknotów. Dowolność wpinania oraz wypinania stron jest znacznym usprawnieniem przy szeregowaniu okazów podług naszego uznania – można przekładać je pomiędzy klaserami bez potrzeby wyjmowania poszczególnych eksponatów, co minimalizuje niebezpieczeństwo uszkodzenia banknotów czy zarysowania monet. Oprócz tego, dysponując niewielkim zbiorem, w jednym albumie można przechowywać monety o różnorodnych rozmiarach, wystarczy kupić strony z odpowiednimi dla nich przegródkami. Kolejnym plusem klaserów na monety jest to, iż nieraz są stylizowane na wygląd albumów z fotografiami czy książek, przez co bez problemu ukryjemy je na półce przez spojrzeniem potencjalnego złodzieja.

Klasery na monety pomieści bez problemu również monety w holderach

Specjaliści rekomendują, by w stronach albumów wykonanych z tworzyw sztucznych chować popularniejsze monety, nie posiadające już stanu menniczego, bowiem nawet gruba powłoka z polichlorku winylu nie gwarantuje numizmatom całkowitej osłony przed oddziaływaniem powietrza oraz wilgoci. Unikatowe numizmaty w idealnym stanie albo te wykonane z metali szlachetnych wypada uprzednio zabezpieczyć poprzez umieszczenie w plastikowym kapslu. Kapsel można potem przechowywać w klaserze, gdyż wielu producentów oferuje strony do albumów, w które bez problemu można wsunąć monety zabezpieczone tekturowym holderem lub kapslem.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]