Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

Szukasz drukarek 3D? Odwiedź ten adres

W asortymencie firmy CadXpert natkniesz się wyłącznie na drukarki 3D od wiodących producentów takich rozwiązań: FormLabs i MakerBot, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszym asortymencie, pracują m.in. w technologiach: FDM, SLA oraz PolyJet.

Drukarki 3D Stratasys – zmniejszą koszty produkcji

Stratasys jest globalnym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od przeszło 30 lat – a dokładnie od 1988 r. – dostarcza klientom najnowocześniejsze rozwiązania oraz instrumenty. Szacuje się, że korzystając z drukarek 3D i innych produktów Stratasys można zmniejszyć wydatki na produkcję i czas na nią poświęcony nawet o 90%. Nadrzędne założenia pracy specjalistów marki Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych usług i drukarek 3D, jak również pomoc techniczna i merytoryczna. Bestsellery z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu oraz przemysłu. Nowością w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – nowatorska technologia LFS

Następnym uznanym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta firma w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs dostarcza bardzo zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLS i SLA. Nowością w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, pracujące w innowacyjnej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi typ technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszelkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się intuicyjną obsługą i ergonomiczną budową. Czym autorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Znacznie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz prędkością druku, jak również precyzyjnym odwzorowaniem najdrobniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dzięki temu można wydrukować identyczne prototypy, do czego dąży się zwłaszcza w masowej, seryjnej produkcji.

MakerBot dla biznesu, przemysłu, edukacji

MakerBot wytwarza wysokiej klasy profesjonalne drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta są szeroko stosowane w rozmaitych branżach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu innych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który korzysta z materiałów dedykowane dla kolekcji Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Uzyskany druk jest solidny i dokładny, a w toku procesu wydruku nie pojawiają się wypaczenia czy przesunięcia warstw.

Nasza siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]