Więcej o odzieży kompresyjnej na https://sklep-hummel.pl/pl/c/ODZIEZ-I-BIELIZNA-KOMPRESYJNA/280.
Praktycznie każdy słyszał o sportowej odzieży termoaktywnej, jakkolwiek nie wszyscy natknęli się na definicję „kompresyjna odzież” w odniesieniu do sportu, ponieważ ten termin na ogół łączony z akcesoriami stosowanymi w medycynie. W tym tekście zaprezentujemy tę grupę odzieży sportowej i opowiemy o tym, jak oddziałuje ona na efektywność ćwiczeń osoby, która ją zakłada.
Odzież kompresyjna sportowa poprawia dotlenienie mięśni i przyspiesza ich regenerację
Odzież i bielizna kompresyjna to wyspecjalizowane ubrania, które mają szereg właściwości korzystnie wpływających na jakość ćwiczeń. Po pierwsze, mięśnie opięte taką odzieżą prędzej się regenerują, ponieważ mocno przylega ona do ciała. Kontrolowany ucisk, jaki umożliwia ta zwykle bezszwowa odzież, przyczynia się do poprawy ukrwienia i dotlenienia tkanek oraz skuteczniejszego odprowadzenia “zakwasów” z trenowanych mięśni. Wysokiej klasy odzież uciskowa w letnie dni nie dopuści do przegrzania organizmu, a w jesienne miesiące sprawnie zabezpieczy go przed chłodem. Ta cecha ubrań kompresyjnych pozwala na stosowanie ich zarówno przez sportowców trenujących w zaciszu klubu fitness, jak i tych lubiących ćwiczenia outdoorowe. Inną niezmiernie znaczącą właściwością bielizny i odzieży kompresyjnej jest zdolność zabezpieczenia mięśni przed mikrourazami, gdyż redukuje ona drgania oraz wstrząsy mięśni, nieraz powracające w czasie treningów siłowych.
Prawidłowo dopasuj rozmiar odzieży kompresyjnej
Odzież kompresyjna zaprojektowana jest zwłaszcza do zakładania jej w trakcie dynamicznego treningu. Na przykład spodenki o cechach uciskowych stabilizują pracę mięśni kończyn dolnych, a co za tym idzie pomagają biegaczom osiągnąć lepsze rezultaty, z kolei koszulki kompresyjne podpierają mięśnie brzucha i pleców. Zawodowi sportowcy, skoncentrowani na ćwiczeniach wszystkich mięśni nieraz używają kombinezonów kompresyjnych, natomiast normalni klienci siłowni z reguły korzystają z kompletu koszulka + spodnie. Sportowe getry czy skarpetki kompresyjne można zakładać na czas treningów, niemniej jednak rekomenduje się używać ich raczej zaraz po ćwiczeniach, żeby szybciej odbudować mięśnie. Istotne jest również, by prawidłowo dopasować rozmiar bielizny bądź odzieży kompresyjnej, tak aby nie powodowała zbyt silnego ucisku, który mógłby mieć niepożądany wpływ na krążenie. Bieliznę i odzież kompresyjną męską oraz damską bez problemu dostaniemy w większości sklepów sportowych.
Nasza siedziba:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce
Mob.: +48 798-558-877
E-mail:
[email protected]