Kask na motor – podstawowe wyposażenie motocyklisty

Chcesz zamówić kask na motor? Skieruj się na ten adres.

Każdy pasjonat jednośladów wie, że podstawą zachowania choć krzty ochrony w trakcie jazdy jest posiadanie kasku. Nieistotne, czy motocykl jest naszym powszednim środkiem transportu, czy jeździmy na nim od czasu do czasu – na każdy przejazd musimy ubrać kask motocyklowy, ponieważ taki obowiązek narzuca nam kodeks drogowy. Złamanie go grozi nałożeniem punktów karnych i mandatu, jednak może mieć także daleko nieprzyjemniejsze następstwa – w razie wypadku kierowca (czy też jego pasażer) nie mający kasku narażeni są na ciężkie obrażenia, a niejednokrotnie i śmierć.

Crossowe i integralne – typy kasków na motor

Kaski motocyklowe odróżniają się od siebie designem i przeznaczeniem. Istnieją cztery podstawowe typy kasków:
Kaski szczękowe – ich nazwa wywodzi się od tego, iż posiadają poruszający się (podnoszony i opuszczany) element części szczękowej. To sprawia, że są niezmiernie wygodne – można w nich bez problemu zaczerpnąć powietrza, rozmawiać z kimś, czy napić się kawy bez potrzeby ściągania kasku.
Kaski integralne są wszechstronne i z tej przyczyny prawdopodobnie najczęściej kupowane przez motocyklistów, gdyż można je wykorzystać do jazdy na skuterze, jak również na motorze sportowym, szosowym. Ich reprezentatywną własnością jest jednolita struktura, co powoduje, że są one uznawane za bardzo bezpieczne, niemniej jednak nie najwygodniejsze.
Kaski crossowe, czyli kaski enduro lub off-road, to kaski dające wysoki poziom bezpieczeństwa, które używane są do jazdy w terenie. Znamionują się niewielką waga, brakiem szybki oraz bardzo opływowym kształtem. Żeby go używać trzeba wyposażyć się także w gogle.
Kaski otwarte nie posiadają wcale części chroniącej żuchwę – skorupa zabezpiecza wyłącznie górną część głowy. Są lekkie, ale nie zapewniają dużego poziomu ochrony, więc zalecane są dla osób przemieszczających się na skuterach oraz motocyklach rozwijających niższe prędkości (jak choppery).

Jak wybrać kask na motocykl?

Kupując kask na motocykl nie zapominajmy, iż po drogach w Polsce można jeździć wyłącznie z kaskami mającymi homologację, dlatego sprawdźmy to zawsze przed zakupem. Prócz tego zwróćmy uwagę m.in. na to czy interesujący nas kask jest wyprodukowany z materiałów wysokiej jakości, czy szybka jest klarowna i wytrzymała na zarysowania oraz czy wentylacja kasku jest sprawna.

Nasza siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]